Kaski motocyklowe zwiększają twoje bezpieczeństwo podczas jazdy

Kaski motocyklowe zwiększają twoje bezpieczeństwo podczas jazdy
Motor jest na pewno jednym z przyjemniejszych środków transportu. Szybka prędkość, wiatr na twarzy i łatwość omijania przeszkód to niewątpliwe zalety. Jest jednak również niebezpieczny, dlatego warto zadbać o to, żeby jak najmniej być narażonym na wszelkie wypadki.

Zbyt szybka prędkość stwarza niebezpieczeństwo

Przede wszystkim warto czasem odpuścić trochę gazu, ponieważ zbyt szybka prędkość stwarza niebezpieczeństwo. Podkreślmy bowiem, że znaki drogowe tak samo obowiązują kierowców samochodów, jak i motocykli. Dlatego nie warto jeździć z nadmierną prędkością. Poza tym, ze względu na to, że jadąc motocyklem nie chroni nas żadna blacha, jak w samochodzie, nie ma poduszek powietrznych, czy innych systemów bezpieczeństwa, nawet najmniejszy wypadek może skończyć się tragicznie. Tutaj bardzo ważne jest, żeby chronić najważniejszą część ciała, czyli głowę. Idealnie sprawdzają się do tego kaski motocyklowe.

Odpowiedni strój i zabezpieczenia

Warto pomyśleć również o reszcie naszego ubioru. Przede wszystkim bowiem, strój motocyklisty jest bardzo specjalistyczny. Nie tylko musi chronić nas przed zimnem, ale również powinien stanowić ochronę przy upadku. Kaski motocyklowe chronią bowiem tylko naszą głowę, reszta ciała nie powinna zostawać bez żadnej ochrony. Dlatego odzież motocyklową kupujmy w specjalnie dedykowanych do tego sklepach, aby mieć pewność, że została wykonana z myślą o bezpieczeństwie motocyklisty i jest najwyższej jakości. Oprócz tego, będzie stanowić ochronę przez zimnem. Przy dużych prędkościach, nawet w ciepłe dni, możemy bowiem marznąć. Specjalny materiał, z którego wykonana jest odzież, nie przepuszcza powietrza, a przy tym skóra swobodnie „oddycha” więc motocykliści się w tym nie pocą.

Uważaj na innych poruszających się po drogach

Możesz być świetnym kierowcą, bez zarzutów panować nad swoim motocyklem, ale nigdy nie przewidzisz, co zrobią inni na drodze. Dlatego najlepiej mieć zasadę ograniczonego zaufania. Nawet jeśli masz pierwszeństwo, zwróć uwagę czy nic nie wyjeżdża z podporządkowanej ulicy. Tym bardziej, że to, co jest niegroźne dla samochodu, może okazać się bardzo niebezpieczne dla motocyklisty. Niestety, okazuje się, że to właśnie motocykliści są najczęściej bardzo poszkodowani w zderzeniach motocykl-samochód. Warto więc być dwa razy ostrożniejszym niż w samochodzie, żeby nie spotkało nas nieszczęście.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s