Samochody używane Gliwice: bądź czujnym przy zakupie
Kupno samochodu używanego nie jest proste. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co kryje się pod zadbaną maską, a może to być prawdziwy złom. Na co zwracać uwagę, by nie żałować zakupu? Gdzie najlepiej wybierać modele. Czy zakupy online to dobry pomysł? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego miniporadnika.

Sprawdź, czy auto ma ważne OC

Choć zdarza się to rzadko, to jednak może mieć miejsce. Nie mamy gwarancji, czy auto które chcemy kupić jest kradzione. Wprawdzie można zażądać od sprzedawcy, by pokazał nam dowód zakupu, ale umowę kupna-sprzedaży można bardzo łatwo sfabrykować. Dużo pewniejszym sposobem jest zweryfikowanie, czy auto ma ważne OC. Zajmuje to bardzo niewiele czasu. Tak naprawdę wystarczy mieć ze sobą dowolne urządzenie z dostępem do internetu. Trzeba odwiedzić stronę www Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i w odpowiednie miejsce wpisać nr VIN lub rejestracyjny. W ciągu kilku sekund dowiemy się, czy auto jest zarejestrowane w Polsce i czy ma ważną polisę. Jeśli w bazie nie będzie podanych numerów, trzeba będzie wzmóc czujność. Powinna się nam wtedy zapalić czerwona lampka. Może to być znak, że auto było kradzione.

Odwiedź stacje diagnostyczną

Kolejna rzeczą, którą warto jest zweryfikować to kontrola techniczna pojazdu. Najlepiej udać się w tym celu na stację kontroli pojazdów. W ten sposób będzie można bardzo łatwo ocenić faktyczny stan techniczny auta. Dobrze to zrobić, bo tylko wtedy będziemy pewni, czego można się tak naprawdę spodziewać i ocenimy czy jest sens inwestować w dany model, czy też lepiej poszukać czegoś innego. Tym bardziej, że wybór samochodów jest ogromny. Bez problemu będzie można wybrać dobre samochody używane Gliwice. Czas w tym wypadku nie jest najlepszym doradcą. Bardzo łatwo będzie można podjąć pochopna decyzję. Dobrze jest jednak tego unikać, by nie mieć większych problemów.

Gdzie kupić pojazd?

Miejsc, w których można nabyć samochód jest cała masa. Coraz więcej osób zaczyna od wyboru auta przez internet. W sieci można zobaczyć modele wystawione zarówno przez właścicieli komisów, jak i prywatnych właścicieli. Internet to jednak jedynie jeden z kanałów dotarcia do klienta. W dalszym ciągu trzeba będzie pojechać na miejsce zobaczyć samochody używane Gliwice. Lepiej umówić się na wizytę w renomowanym komisie niż jechać do prywatnego właściciela, który niejednokrotnie stara się sprzedać samochód w złym stanie technicznym.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s