Samochody używane Gliwice: na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
Kupno samochodów używanych to prawdziwa ruletka. Trzeba być czujnym, by nie zainwestować w auto, które w rzeczywistości przypomina prawdziwy złom. Pod zadbaną maską kryje się wiele niedoróbek, a mechanika trzeba stale odwiedzać. Co zrobić, by nie dać się oszukać?

Sprawdź stan techniczny pojazdu

To jedna z ważniejszych rzeczy, jakie musimy wziąć pod uwagę. Najlepiej pojechać do autoryzowanego serwisu, by doświadczeni mechanicy mogli to zweryfikować. W ten sposób można bardzo łatwo sprawdzić, czy pojazd nadaje się do użytku, czy tez wymaga gruntownej naprawy. Ważne jest, by pojechać do niezależnego warsztatu, żeby mieć pewność, że usługa jest świadczona na bardzo wysokim poziomie. Jeśli będziemy widzieli, że sprzedawca nie jest chętny do wizyty w serwisie, powinna nam się włączyć czerwona lampka. Trzeba pamiętać, że łatwo jest doprowadzić samochód do dobrego stanu zewnętrznego. To, że na karoserii nie ma śladów wgnieceń nie musi oznaczać, że auto było bezkolizyjne, a wręcz przeciwnie. Nieuczciwi sprzedawcy starają się zamaskować wszelkie niedoskonałości i wmawiają, że samochody używane Gliwice są zadbane. Po jakimś czasie okazuje się, że wymagają one wielu napraw. To powoduje, że koszty zakupu stale się powiększają, bo cały czas trzeba do nich dokładać.

Nie kupuj u prywatnego właściciela

Wiele osób wciąż decyduje się zostawić swoje pieniądze u prywatnego właściciela, którego w dodatku nie zna. To duże ryzyko. Wprawdzie na takie rozwiązanie decyduje się sporo osób – ze względu na czynniki ekonomiczne – jednak wkrótce tego żałują. Znacznie bardziej opłaca się transakcja w autoryzowanym salonie, który w dodatku ma dobra renomę i długo działa w branży. Taki dealer nie oferuje byle czego, bo wie, ze to mu się nie opłaca. Jeśli w internecie rozniesie się o nim zła opinia, będzie się musiał liczyć z nagłym odpływem zysków. Klienci nie będą zainteresowani, by odwiedzać jego lokal. To powoduje, że sprzedawca musi się strać, by zapewniać jak najlepszą jakość obsługi. Porządne salony nie pozwalają sobie na to, by sprowadzać samochody używane Gliwice w złym stanie. Zanim zdecydują się przejąć pojazd, sprawdzają jego stan techniczny. Innymi słowy nie oferują klientom złomu tylko w pełni sprawne modele, które mogą z powodzeniem służyć przez długi okres czasu. To powoduje, że ich cena nie jest najniższa na rynku. Kupując bezpośrednio u właściciela penie da się wynegocjować niższa stawkę. Z drugiej jednak strony warto trochę dopłacić, ale mieć pewność, że samochód jest w dobrym stanie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s