Chcesz wybrać najtańsze OC? Znajdź dobrą agencję w Krakowie
Wybór dobrego ubezpieczenia nie jest wcale łatwy, bo na rynku jest duża konkurencja i trzeba bardzo uważnie wczytać się w ofertę. Można jednak poprosić o pomoc fachowców i udać się do multiagencji. Tam na miejscu konsultanci wytłumaczą nam wszystkie zawiłości i niedopowiedzenia w umowach ubezpieczycieli.
Najważniejsze to porównać oferty
Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z ubezpieczycielem, musimy przede wszystkim wczytać się w umowę i to bardzo dokładnie. To absolutna konieczność. Bez tego niewiele da się zdziałać. Można wprawdzie wybrać ofertę jednego ubezpieczyciela, ale z drugiej strony w ten sposób można bardzo prosto przepłacić. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem udanie się do multiagenta, czyli osoby, która współpracuje z różnymi ubezpieczycielami. Dzięki temu będzie nam w stanie szybko udzielić podpowiedzi na co zwracać uwagę, by potem nie przepłacać. Szybko zestawi co najmniej kilka różnych warunków i wyjaśni nam, czym one się różnią. Nie zawsze najtańsze OC jest najlepszym wyjściem, bo w razie wypadku nie otrzymamy odpowiedniej ochrony. Czasem warto trochę dopłacić, ale z drugiej strony zyskać pewność, że wszystko jest załatwione tak jak należy. Niektóre usługi nie sa drogie, jak np. ochrona szyby, a nie jest tajemnica, że koszty wymiany nowego szkła są dość wysokie. Te dodatkowe opcje warto rozważyć, bo w Krakowie ruch jest spory i tym samym prawdopodobieństwo wypadku także się zwiększa.
Stawiaj tylko na sprawdzonych ubezpieczycieli
Porównanie ofert, dokładne sprawdzenie warunków to jedno. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na renomę ubezpieczyciela. Najlepiej współpracować z zakładami, które długo działają w branży. Wynika to z kilku czynników. Mają rozwiniętą infrastrukturę i wiele oddziałów w całej Polsce. Kontakt z taką firmą jest przez to znacznie prostszy. W razie wypadku lub kolizji załatwianie formalności jest przez to znacznie prostsze. Nie powinno być też problemów z ewentualną wypłatą środków, bo takie duże koncerny dysponują zapasami gotówki. Dzięki temu będą w stanie szybko wypłacić odszkodowanie. Takich standardów nie znajdziesz w mniejszych firmach, które dopiero co wchodzą na rynek i nie są w stanie dobrze rozdysponować swoich środków. Bardzo często oferują najtańsze OC Kraków, ale za tak niska ceną idzie bardzo zła jakość usług. Pojawiają się problemy z wypłata środków, a to sytuacja do której absolutnie nie wolno dopuścić. Z tego też powodu czasem lepiej jest chociaż trochę dopłacić, ale z drugiej strony zyskać pewność, że w razie potrzeby nie będzie żadnych problemów z wypłata środków.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://kobitki.phorum.pl/viewtopic.php?p=37710#37710
http://forum.autodoradca.pl/index.php?showtopic=206&st=0&gopid=21489&#entry21489
http://krzinka.pl/ubezpieczenia-oc-krakow-warto-zwracac-uwage-przy-zakupie
http://www.dobramama.pl/pokaz/742778/Ubezpieczenie_samochodu
http://www.samosia.pl/pokaz/3175753/Prezent_pomocy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s