Cierpisz na nadwrażliwość zębów? Pomoże ci dobry dentysta z Tychów
Nadwrażliwość zębów, to wbrew pozorom, bardzo duży problem, z którym trzeba sobie w jakiś sposób poradzić. Jedzenie słodyczy czy picie herbaty może sprawiać niemały kłopot. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić i bez problemów jeść ulubione potrawy.

Dbaj o zęby na co dzień

Podstawą jest to, by dbać o zęby na co dzień. To bardzo ważne. Nie chodzi tu tylko o regularne ich mycie, co jest oczywiście bardzo ważne, ale również o to, by dbać o odpowiednią dietę. Nie powinno się przyjmować zbyt dużo produktów cytrusowych, pić gazowanych słodkich napojów, np. coca-coli. To może niszczyć szkliwo. Oczywiście nie trzeba całkowicie z takich rzeczy zrezygnować, ale nie przyjmować ich zbyt często. A jeśli już jest taka konieczność, to dobrze byłoby wziąć sobie gumę do żucia. Zbyt szybkie niszczenie szkliwa, które jest bezpośrednią przyczyną nadwrażliwości, może być również spowodowane złym szczotkowaniem zębów. Niektórzy zbyt mocno dociskają szczoteczkę, co może mieć negatywne skutki i prowadzić do uszkodzenia zębiny, a także powodować, że dziąsła będą się cofały. Na szczęście i temu da się zapobiec. Trzeba jedynie zadbać o odpowiednie narzędzia do mycia zębów. Najlepiej sprawdzą się szczoteczki średnie i twarde. Dobrym pomysłem są też szczoteczki elektryczne, które mają odpowiedni nacisk na zęby, a perzy tym nie powodują osuwania się dziąseł. Czasem jednak konieczny jest dobry dentysta Tychy, który powinien w takiej sytuacji bardzo pomóc. Dobrze jest więc zdać się na jego rady.

W czym może pomoc dentysta?

Przede wszystkim warto udać się na konsultacje do stomatologa, który może bardzo pomoc. Po wykonaniu przeglądu zębów będzie nam w stanie podpowiedzieć, jak można pomóc. Możliwości jest wiele. Dobry dentysta z Tychów może pokryć zęby lakierem fluoryzacyjnym. To wzmacnia szkliwo i powoduje, że staje się odporniejsze na działanie kwasów, chroni przed próchnicą, zabezpiecza zębinę. Dodatkowo dentysta może zastosować specjalny kompozyt, który odizoluje zakończenia nerwowe. Stomatolog może też zastosować specjalny preparat, który zniweluje nadwrażliwość. Taka impregnacja, bo tak nazywa się w żargonie dentystycznym tę usługę, jest bardzo oczekiwanym działaniem, ale trzeba je co jakiś czas powtarzać. Coraz częściej stosuje się tzw. stymulacje mineralizacji. W dużym skrócie zabieg polega na tym, że specjalnym materiałem uzupełniającym zamyka się kanaliki zębiny. To oczywiście tylko niektóre z metod, ale przy wyborze optymalnej pomoże z pewnością dobry stomatolog.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://sahikakoleji.com/chirurg-stomatolog-tarnowskie-gory-musisz-sie-meczyc-ze-swoimi-osemkami
http://www.kowbojki.pl/pokaz/Dentysta-536875/5
http://f.kafeteria.pl/temat/f10/dziecko-panicznie-boi-sie-dentysty-p_6465343
http://sahikakoleji.com/dentysta-tychy-pomoze-ci-utrzymac-uzebienie-dobrym-stanie
http://naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=22473&p=5895094#p5895094

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s