Na czym polega operacja zaćmy Czechy?
Coraz więcej osób decyduje się na usunięcie zaćmy w Czechach, gdyż wiąże się to z niewielkimi kosztami, a czas oczekiwania na przyjęcie do szpitala jest stosunkowo krótki. Z reguły zajmuje niecały miesiąc. W Polsce standardy są zupełnie inne. Na przyjęcie do specjalisty czeka się miesiące.

Jak działa dyrektywa transgraniczna?

Usunięcie zaćmy w ramach dyrektywy transgranicznej nie jest specjalnie skomplikowane. Wprawdzie wiąże się z pewnymi formalnościami, ale z drugiej strony umożliwia niedrogie i szybkie leczenie. W dużym skrócie polega to na tym, że można skorzystać z opieki medycznej na terenie Unii Europejskiej, a następnie starać się o refundację z polskiego NFZ. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Z roku na rok powstaje sporo ośrodków medycznych, które pomagają w załatwieniu wszelkich formalności. Z reguły procedura jest bardzo podobna. Trzeba zgłosić się na badania wstępne do kliniki w Polsce. Najczęściej są to placówki umieszczone niedaleko czeskiej granicy. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwskazań do wykonania zabiegu, wyznacza się datę przyjęcia u naszych czeskich sąsiadów. Z reguły jednak nie trzeba czekać dłużej niż miesiąc. W ustalonym terminie zgłasza się na miejsce i z góry płaci za usługę. To kwota około 2,5 tys. zł. Kiedy operacja zaćmy Czechy jest już skończona, składa się wniosek do polskiego oddziału NFZ o refundację. Można liczyć na prawie 2 tys. 100 zł. Operacja zaćmy Czechy to coraz częstsza alternatywa dla prywatnego leczenia, które jest nadmiernie kosztowne i nie wszystkich na nie stać. Jest to dobry sposób na odzyskanie sprawnego wzroku stosunkowo niewielkim kosztem.

Dlaczego warto się na to zdecydować?

Przede wszystkim z tego względu, że w ten sposób można szybko pozbyć się katarakty. Nie jest tajemnicą, że im szybciej poddamy się leczeniu, tym lepiej. Później mogą się pojawić znacznie większe problemy. Z miesiąca na miesiąc wzrok stopniowo się pogarsza. Jasne barwy są postrzegane jako ciemne. Obraz jest zamglony i niewyraźny. Na szczęście krótki zabieg może rozwiązać nasz problem raz na zawsze. Dawniej z usunięciem katarakty czekano aż siatkówka stanie się całkowicie mętna. Dziś operację wykonuje się również we wczesnej fazie. Ważne jest jednak, by nie zwlekać z pracami chirurgicznymi. Katarakta w fazie przejrzałej jest już niemożliwa do wyeliminowania, co skutkuje utratę wzroku. Lepiej więc nie dopuszczać do takiego stadium, a kolejki w polskim NFZ są na tyle długie, że nie warto ryzykować ślepotą oczekując na przyjęcie do szpitala.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://watergate.czest.pl/stomatolog-z-tarnowskich-gor-profilaktyka-i-leczenie-nadwrazliwosci
http://sahikakoleji.com/stomatolog-tychow-radzi-zrobic-by-zeby-byly-snieznobiale
http://vagans.slask.pl/co-zrobic-by-dzieci-nie-baly-sie-dentysty
http://ecandy.pl/dentysta-tarnowskie-gory-wyrwanie-zeba-powinno-byc-ostatecznoscia
http://yale.czest.pl/dentysta-gliwice-radzi-jak-leczyc-nadwrazliwosc-zebow

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s