Cena operacji zaćmy w Czechach – czy się opłaca?

Na naszym rynku pojawiła się ostatnimi czasy możliwość operowania zaćmy w Czechach. Według wielu osób jest to idealna opcja dla polskich pacjentów, którzy nie chcą czekać w kolejce na termin zabiegu z kasy chorych. Czy warto jednak pojechać do naszych sąsiadów? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nie daj się zaćmić!

Wielu z nas słysząc, iż zabieg usunięcia zaćmy odbywa się w Czechach z pewnością pomyśli o tym, że zapisanie się wymaga wielu formalności. Jednak współpraca polsko-czeska w tym punkcie wypadła zadziwiająco dobrze. Sam proces odbywa się sprawnie i wygląda następująco. Musimy umówić się na wizytę do szpitala, który oferuje zabieg u naszych czeskich sąsiadów. Gdy się do niego udamy, zostaniemy poddani serii badań, które stwierdzą, czy zostaliśmy zakwalifikowani do operacji. Jeśli przejdziemy je pozytywnie to jeszcze tego samego dnia zostaniemy zarejestrowani do placówki w Czechach oraz poznamy termin naszego zabiegu. Dostać się do placówki w Czechach możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest jazda na własną rękę. Tutaj warto pamiętać, by ktoś z nami pojechał, ponieważ po operacji, która uniemożliwia nam prowadzenie samochodu przez dobę, będziemy potrzebowali kierowcy. Drugim sposobem, który jest praktykowany w niektórych placówkach, jest wyjazd busem spod szpitala wraz z innymi pacjentami. Niezależnie jednak od sposobu dojazdu, na miejscu zostaniemy poddani tej samej procedurze. Najpierw zostaną przeprowadzone badania wstępne, następnie udamy się na zabieg, po czym czeka nas rekonwalescencja. Sama operacja jest praktycznie bezbolesna i trwa około 20 minut. Po wizycie w szpitalu, która trwa na ogół około 6 godzin, możemy opuścić szpital. Niestety, tutaj pojawia się drobna niedogodność w postaci wizyty kontrolnej, którą będziemy mieli następnego dnia. Dlatego, jeżeli nie mieszkamy blisko granicy, warto zarezerwować sobie już wcześniej jakiś hotel.

Gra warta świeczki?

Cena operacji zaćmy w Czechach wynosi 2500 zł. Kwotę tę uiszczamy w dniu zabiegu. Jednak po powrocie do domu możemy ubiegać się o zwrot kosztów. Wystarczy, że złożymy do Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju. Po jego złożeniu NFZ ma 30 dni, by rozpatrzyć nasz wniosek. Tylko w nielicznych przypadkach rozpatrzenie może trwać około 60 dni, które wynika z postępowania wyjaśniającego. Po tym czasie możemy odzyskać około 2100 zł, czyli prawie cały nasz pieniężny wkład w zabieg. Jak widać cena operacji zaćmy po refundacji jest niewielka, a jej korzyści ogromne.

PODOBNE WPISY

—————————-

http://sahikakoleji.com/pomoce-optyczne-dla-slabowidzacych-idealne-dzien-ojca

http://forumdlamam.pl/post1070.html#p1070

http://naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=22763&p=5894132#p5894132

http://voodoo.waw.pl/ortodonta-gliwice-dobry-wyglad-poprawia-jakosc-zycia

http://www.lobuziak.pl/showthread.php/1085-Jak-dbacie-o-z%C4%99by?p=78189#post78189

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s