Budżet obywatelski pomoże postawić place zabaw
Wydawać by się mogło, że plac zabaw to nie jest nic niespotykane, że każde dziecko ma do takiego miejsca dostęp i jeżeli rodzice chcą je zabrać i zapewnić taką rozrywkę, to nie ma z tym problemu. Okazuje się jednak, że wciąż są miejsca, w których nie ma takiej dostępności, ale jest też na to rada.

Inwestycje na osiedlu czy w dzielnicy

Przede wszystkim istotne jest to, że tak naprawdę miasto powinno pomyśleć o najmłodszych mieszkańcach i sukcesywnie zwiększać liczbę miejsc, gdzie mogą się oni bawić. Wiadomo jednak, że place zabaw nie są inwestycjami pierwszej potrzeby, ponieważ dziecko można wziąć na spacer do lasu, a jeśli nie zrobi się bezpiecznego chodnika przy drodze, to może być to problem. Nie oznacza to jednak, że takich potrzeb nie należy zgłaszać, ponieważ mieszkańcy mają prawo mówić o tym, na co powinien być wydawany budżet miasta. Idealnym adresatem takich potrzeb są radni, wybierani w demokratycznych wyborach, którzy są naszymi oficjalnymi przedstawicielami. Dlatego już na etapie wyborów samorządowych warto się zastanowić, zanim oddamy swój głos, czy rzeczywiście chcemy, żeby dana osoba reprezentowała nasze interesy i czy będzie ona w stanie cokolwiek dla nas zrobić. Tylko silny przedstawiciel jest w stanie wpłynąć na resztę radnych, żeby zawarli w budżecie naszą inwestycję.

Budżet obywatelski to kolejna szansa

Na szczęście w ostatnim czasie pojawiła się jeszcze jedna alternatywa, którą wprowadza coraz częściej w życie samorząd. Chodzi oczywiście o budżet obywatelski, dzięki któremu to mieszkańcy w bezpośredni sposób wpływają na to, jakie inwestycje powstaną w miejscu, gdzie mieszkają. To idealny sposób na to, żeby nie musieć zwracać się do nikogo o pomoc. Po prostu sami możemy przygotować projekt, na takie place zabaw, które według nas będą najodpowiedniejsze w naszym mieście. Następnie zgłaszamy go w ramach budżetu obywatelskiego, a ostatnim krokiem jest przekonanie innych mieszkańców, żeby na niego głosowali. Zważając na to, że plac zabaw zawsze będzie ważny dla wszystkich rodziców, dla których dobro dziecka jest ważne, na pewno bez problemu znajdziemy elektorat, który poprze nasz pomysł, żeby ostatecznie w ramach budżetu obywatelskiego mogło powstać to wymarzone przez dzieci miejsce zabawy. Pierwszym krokiem, jeśli chcemy żeby plac zabaw powstał niedaleko nas, jest więc w tym przypadku dowiedzenie się czy w naszym mieście jest w ogóle wprowadzony w życie budżet obywatelski.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://bebop.czest.pl/kontenery-socjalne-na-festynie-rodzinnym
http://naszmajster.pl/forum/PRG/f/19/t/32858/thread.html?pg=2
http://naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=20476&p=5897203#p5897203
http://bebop.czest.pl/plac-zabaw-to-nie-tylko-dobry-sposob-na-udana-zabawe
http://forum.polki.pl/showthread.php?27093-Czy-plac-zabaw-budowany-przed-szkola-musi-miec-jakies-atesty&p=1072710&posted=1#post1072710

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s