Chcesz spędzić doskonałe wakacje? A może po prostu marzysz o tym, aby choć na chwilę gdzieś wyjechać i odpocząć? Sprawdź, dlaczego osoby, które wyznają ideę slow drivingu, coraz częściej decydują się na podróż camperem.

Slow driving – bo liczy się przyjemność jazdy

W obecnych czasach nasze życie charakteryzuje pośpiech oraz pęd za wszelkimi materialnymi rzeczami. Bardzo wielu z nas, aby zapewnić sobie i swoim bliskim godny byt, bardzo dużo pracuje. W efekcie jesteśmy ciągle zmęczeni, a nasze relacje z rodziną często pozostawiają wiele do życzenia. Niestety, stresująca praca i ciągły brak czasu, sprawia, że wielu z nas zapomina także o cieszeniu się życiem i docenianiu drobnych przyjemności. Aby przeciwstawić się temu trybowi życia, powstała idea o nazwie slow life. Dzięki niej, i jej odłamom, do których zalicza się między slow driving, ludzie znów przypominają sobie o prostocie i o tym, że warto cieszyć się życiem i się nim zachwycać. Nic więc dziwnego, że ta filozofia przypadła do gustu nie tylko Amerykanom, u których obecnie cieszy się wielką popularnością, ale także przyjęła się w Europie, włączając to w Polskę. A czym jest sam slow driving? Jest to przede wszystkim idea, której głównym celem jest czerpanie radości z jazdy. Osoby, które uprawiają ten rodzaj podróży, bardzo często decydują się na jeżdżenie bocznymi drogami, dzięki czemu mogą zwolnić nogę z gazu i podziwiać widoki. W takich wypadkach kierowca nie musi się śpieszyć, po prostu jedzie przed siebie. Bez konkretnego celu, bez pośpiechu i bez żądnego stresu.

Bez spoglądania na zegarek

Slow driving oraz campering mają bardzo wiele wspólnego. W obu wypadkach liczy się przede wszystkim przyjemność jazdy oraz brak pośpiechu, dlatego też te dwie formy podróżowania tak świetnie się uzupełniają, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się je połączyć. W jaki sposób możesz wyjechać na weekend camperem? Masz dwie możliwości. Możesz postawić albo na wynajem campera albo na jego zakup. Zdecydowanie bardziej popularną opcją jest wynajem campera, czego czynnikiem są głównie koszty. Niestety, zakup samochodu campingowego to dość droga inwestycja, dlatego też niewiele osób się na nią decyduje. Nie można jednak zaprzeczyć, że wyjazd tym pojazdem to idealny pomysł na weekend. Dzięki takim wypadom możesz się zrelaksować po ciężkim tygodniu pracy w gronie przyjaciół lub rodziny, co w końcu jest jedną z zasad filozofii slow life.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s