Bezpieczne place zabaw to szybszy rozwój niepełnosprawnych dzieci
Place zabaw to idealne miejsce na rozwój dzieci – również tych z niepełnosprawnością. Dowiedz się, dlaczego tak ważne jest, by chodzić z dzieckiem w takie właśnie miejsca. Czego może się tam nauczyć i dlaczego wspólna zabawa ze zdrowymi rówieśnikami jest tak istotna?

Większa motywacja do rozwoju ruchowego

Kiedy dzieci z niepełnosprawnością ruchową widzą swoich rówieśników wspinających się po drabinkach, przeplotniach, piramidach linowych, same mają ochotę skorzystać z takich możliwości. To bardzo ważne. Chcą pokonywać wszystkie trudności na placu zabaw z taką samą łatwością jak zdrowe dzieci. To jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, potwierdzono już, że maluchy mają dużą łatwość w korzystaniu z placów zabaw. Często obserwacja rówieśników działa na nie bardzo motywująco. Nie chcą być gorsze. Z tego właśnie powodu szybciej pokonują swoje słabości. Udowodniono, że godzina spędzona na placu zabaw działa na nie znacznie lepiej niż kilkugodzinny pobyt na zajęciach z rehabilitantem. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że pociechy mają znacznie większą motywację do rozwoju, co jest dla nich kluczową kwestią. Bardzo szybko robią postępy. Integracyjne place zabaw, przystosowane zarówno do potrzeb zdrowych, jak i niepełnosprawnych dzieci, to coraz częstszy widok. Nic więc dziwnego, że korzysta z nich tak wiele osób. To doskonała szansa na szybki rozwój ruchowy.

Nauka poprzez zabawę…

Jak się okazuje, bezpieczne place zabaw to również świetna okazja do nauki. Dzieci szybko przyswajają nowe rzeczy, nawiązują relacje z innymi. Wszystko to dzieje się podczas zabawy. Dzieci na placach zabaw, chore i zdrowe, spędzają ze sobą czas. Wspólnie wykonują wszelkie prace, np. budują zamki z piasku. Dzięki takim działaniom znacznie szybciej nabywają nowych umiejętności, a jednocześnie uczą się tolerancji. Integracja jest również świetną szkołą dla zdrowych maluchów, które uczą się empatii i pomocy słabszym od siebie, np. podają rękę dzieciom niepełnosprawnym. To powoduje, że staja się wrażliwe na cierpienie. Nic więc dziwnego, że bezpieczne place zabaw to idealne miejsce do nauki. Dzieci uczą się tolerancji, wspólnie wymyślają różne zabawy. Warto też dodać, że place zabaw są świetne w kreowaniu wyobraźni. Producenci placów zabaw wysoko stawiają poprzeczkę. Sprzęty, które dzieci mają do dyspozycji są dopracowane praktycznie w każdym calu. To powoduje, że maluchy chętnie z nich korzystają. Często place zabaw nawiązują do różnych motywów, np. kosmosy. To sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://opengate.waw.pl/odpowiedni-producent-placow-zabaw-stworzy-dla-naszego-dziecka-idealne-miejsce-zabaw
http://bebop.czest.pl/producent-placow-zabaw-odpowiada-za-wyglad-i-bezpieczenstwo-tego-miejsca
http://eden-oleje.pl/budzet-obywatelski-dobry-sposob-plac-zabaw
http://www.samosia.pl/pokaz/3031225/Plac_zabaw_w_ogrodzie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s