Wypożyczenie kampera, a technika jazdy zimą, czyli jak zapanować nad pojazdem przy niekorzystnych warunkach?
Planujesz podróż kamperem zimą? Jeśli tak to koniecznie musisz zwrócić uwagę na technikę jazdy. Zobacz, jak poruszać się po obłoconych drogach i jak nie dać się niekorzystnej pogodzie.

Odpowiednie przygotowanie

Zanim ruszymy w drogę i zapoznamy się z techniką jazdy, przede wszystkim musimy zadbać o stan techniczny pojazdu. Jeśli stawiasz na wypożyczenie kampera, wtedy nie musisz się martwić o tą kwestię. Wypożyczalnia gwarantuje Ci, że samochód nie ma żadnych usterek i że bezpiecznie spędzisz całą podróż. Jeśli zaś jesteś właścicielem pojazdu, wtedy sam musisz zadbać o to, aby Twój kamper był zdatny do jazdy. Pamiętaj o tym, aby przede wszystkim wymienić opony na zimowe, bo to jest podstawowa sprawa przy każdym pojeździe. Kamperowicze radzą też sprawdzić ciśnienie w oponach oraz układu hamulcowego, czy zawieszenia.

Parę porad dotyczących techniki jazdy

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zarówno kamper, jak i przyczepę kempingową w zupełności inaczej prowadzi się niż samochód osobowy, a już w szczególności w okresie zimowym. Także nasze priorytety zimą powinny być inne. Nie czas, ekonomia, czy tempo jazdy jest istotne, ale to, aby bezpiecznie i szczęśliwie spędzić całą podróż. Aby osiągnąć ten cel, wiedz, że ważne jest, abyś zachował płynność ruchów. Planuj je z dużym wyprzedzeniem, bo inaczej bardzo łatwo jest stracić kontrolę nad pojazdem. Pamiętaj też o tym, aby powoli ruszać. W ten sposób nie zerwiesz przyczepności i zapewnisz sobie już na starcie bezpieczeństwo. Miej na uwadze również to, że nawet najlepiej przygotowany samochód kempingowy pod względem technicznym i markowe opony, w niczym Ci nie pomogą, jeśli nie będziesz uważał na drodze. Z tego też powodu staraj się płynnie hamować z maksymalną troską o zachowanie przyczepności. Ta kwestia dotyczy także użytkowników, których kamper wyposażony jest w systemy wspomagające kierowcę. Warto też pamiętać, aby w trakcie wyprzedzania zachować odpowiednią odległość. Oczywiście, zimą dochodzi do tego jeszcze jeden kluczowy element, którym jest wymieniona już płynność. Każdy gwałtowny manewr, zbyt gwałtowne dodanie gazu lub boczny wiatr mogą spowodować poważny poślizg. A jego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Jeśli jednak zapamiętasz te kilka rad, to niezależnie od tego, czy postawisz na wypożyczenie kampera, czy masz własny pojazd, wtedy cała Twoja podróż będzie bezpieczna.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://pomesku.org.pl/viewtopic.php?f=298&t=4868&p=47107#p47107
http://gliwice.naszemiasto.pl/forum/temat/jaka-mazda,315918,1,t,id,n.html#odpowiedz-87224
http://kb-direct.pl/najtansze-ubezpieczenie-oc-nie-zawsze-jest-najlepszym-rozwiazaniem
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6031083&start=60

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s