Jeśli zabawa to place zabaw dla dzieci
Place zabaw można spotkać w wielu miejscach. Przynajmniej w dużych miastach tak jest, że są one z reguły postawione na każdym osiedlu mieszkaniowym. No właśnie z reguły na każdym osiedlu. Sam niestety jestem świadkiem, że są takie miejsca, gdzie place zabaw dla dzieci są trzy lub cztery w obrębie kilku bloków. A kilka kilometrów dalej dzieci nie mają do zabawy nic. Rozplanowanie w ten sposób placów jest trochę jak dla mnie nierozsądne.

Każde dziecko powinno mieć dostęp

Każde dziecko powinno mieć dostęp do placu, w bliskiej odległości od domu. Nie mówię tu o tym, że musi mieć takie miejsce tuż pod samą klatką. Jasne, że można się przejść kawałek na drabinki i na huśtawki. Jednak nie kilka kilometrów, bo ktoś inny ma trzy place pod samym nosem. Ostatnio bardzo popularne jest tworzenie zamkniętych placów, na terenie nowo powstałych osiedli. Deweloperzy, aby uatrakcyjnić swoją ofertę mieszkaniową dla rodzin z dziećmi, montują w środku osiedla place, do których nikt z osób postronnych, nie mieszkających na osiedlu nie ma wstępu. Ma to chronić ich dzieci przed zagrożeniami, których w obecnym świecie jest niestety pełno. Fajna sprawa to takie zamknięte place zabaw dla dzieci mieć pod blokiem. A dodatkowo jeszcze ochrona jest na takim placu.

Odgrodzić się czy nie?

Jednak przyznaje się Wam, że sam widziałem jak rodzice wolą korzystać z placów zabaw, które położone są dalej, a są dostępne dosłownie dla wszystkich. Takie przypadki także są. Co jak dla mnie jest trochę dziwne, ponieważ place tworzone na nowych osiedlach mają nowe zabawki, które są zadbane. Takie place, ogólnodostępne dla wszystkich, na ogół nie mają takich dobrych zabawek. Poza tym nie oszukujmy się, ale bardzo często młodzi ludzie niszczą takie place i czasem aż nie chce się własnego dziecka wpuścić w takie miejsce. Place zabaw dla dzieci są jak najbardziej potrzebne w każdym mieście, na każdym większym osiedlu. Dzieci muszą mieć miejsce do wybawienia się. Dzięki takim zabawkom będą na pewno o wiele chętniej przebywały na świeżym powietrzu, a nie siedziały w domu przed komputerem lub laptopem.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://40-tygodni.pl/awaria-komputerowa-znajdz-serwis-sprzetu-komputerowego-gliwicach
http://vagans.slask.pl/zacma-choroba-ktora-prowadzi-do-slepoty
http://www.forumstomatologiczne.pl/forum/wizyta-u-dentysty/watek/888460/1.html#p888460
http://www.firmasos.pl/p/Wlasna-restauracja-35013/3

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s