Operacja zaćmy jest niezbędna do wyleczenia tej choroby

Operacja zaćmy jest niezbędna do wyleczenia tej choroby
Bardzo poważną chorobą oczu, prowadzącą do zmętnienia soczewki, a w konsekwencji do ślepoty, jest zaćma. Jest to schorzenie dość częste, wynikające ze starzenia się organizmu. Dlatego dotyka najczęściej osoby pomiędzy 60 a 80 rokiem życia. Ale mogą na nią cierpieć także młodsi ludzie. Szczególnie narażone na nią są osoby pracujące w hutnictwie i mające kontakt z substancjami chemicznymi. Zobacz, jak można ją leczyć.

Zaćma – jaka jest to choroba?

Choroba zaczyna się mętnieniem soczewki i związanym z tym pogarszaniem się wzroku. Może powodować zamazane widzenie, problemy z odbiciem światła, nieostre widzenie barw, a czasem podwójne widzenie. Trzeba wiedzieć, że choroba postępuje, więc najlepiej od razu udać się do lekarza. Jeżeli będziemy zwlekać doprowadzimy do tego, że soczewka zupełnie zmętnieje, a my stracimy wzrok i będziemy odróżniali tylko dzień od nocy i światło od cienia. Zaćma może rozwijać się przez kilka miesięcy, ale czasem trwa to kilka lat.
Po stwierdzeniu zaćmy pozostaje tylko operacja zaćmy. I najlepiej nie czekać, tylko poddać się jej jak najszybciej. Operacja zaćmy jest prostym zabiegiem trwającym około 30 minut. A po upływie dwóch godzin można już wracać do domu.

Na czym polega operacja?

Operacja zaćmy polega na zmianie soczewki zmętniałej na sztuczną. Najpierw znieczula się oko specjalnymi kroplami, potem lekarz wykonuje maleńkie nacięcia i zastępuje chorą soczewkę soczewką sztuczną, wykonaną z hydrożelu lub silikonu. Na koniec uszczelnia się ranę na gałce ocznej i zakłada sterylny opatrunek na oko. Przez pierwszy dzień po operacji trzeba nosić opatrunek, a przez pierwsze dwa, trzy tygodnie należy wstrzymać się od wykonywania cięższych prac. I choć powikłania zdarzają się bardzo rzadko, nie wolno napinać mięśni i starać się nie dotykać oka, by go nie zanieczyścić. Oko będzie przyzwyczajać się do nowej soczewki przez około 6 tygodni.
Po zabiegu trzeba nosić okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://callback.waw.pl/inteligentna-waluta-czytnik-kart-zblizeniowych
http://bangbang.waw.pl/zalety-aplikacja-zamawiania-jedzenia
http://baner.waw.pl/aplikacja-zamawiania-jedzenia-zamow-jedzenie-chwil
http://nppa10.org/laserowe-usuwanie-zacmy-sposob-walki-zacma-wspolczesnej-medycyny

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s