Co to jest POS?
Często zastanawiamy się nad tym co to jest POS? W poniższym artykule postaramy się dokładnie odpowiedzieć na to pytanie.

Co to jest POS?

Co to jest POS? POS to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów przy nośnikach reklamowych. Dzięki niemu możliwy jest bezpośredni kontakt z klientem jak i usługami, które w ten sposób są oferowane. Materiały dostarczane przez POS mogą mieć bezpośredni wpływ na decyzję klienta np., o zakupie danego produktu. Najczęściej dostępnymi materiałami POS są: lightboxy, standy, stojaki na ulotki oraz potykacze. Każdy z nas tego typu materiały może spotkać w sklepach, bankach, salonach firmowych oraz targach branżowych. Należy zaznaczyć, że materiały POS są wykonane z niejednakowych materiałów, co oznacza w praktyce, że mają różny stopień trwałości – także pod względem okresu ich użytkowania. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej materiały POS są wykorzystywane w najnowszej technologii marketingowej. I są one w całości skierowane do klienta bezpośredniego tudzież detalicznego. Materiały POS mają za zadanie wspieranie sprzedaży w miejscu, gdzie dokonywany jest bezpośredni zakup.

Od kiedy istnieje POS?

Materiały POS powstały już w momencie, gdy wykształcił się handel, czego mogą świadczyć materiały, które wskazują, że POS był wykorzystywany już w starożytności. Co prawda miały one wówczas formę napisów znajdujących się bezpośrednio na ścianie, niekiedy nawet przyjmowały formę graficzną np. szyldy zajazdów. Na rozwój POS miał ogromny wpływ handel, a raczej jego mocne rozpowszechnienie. Dzięki temu w dzisiejszych czasach materiały POS przybrały taką, a nie inną formę. Dzięki tym materiałom na chwilę obecną jest możliwa masowa produkcja wielu różnorodnych towarów, a co za tym idzie pojawiła się także konkurencja. Materiały POS mają umożliwiać zwiększenie sprzedaży i podwyższenie docelowych zysków. Mamy nadzieję, że w tym artykule wystarczająco wyjaśniliśmy co to jest POS. Zachęcamy również do zagłębienia się w lekturę o marketingu wykorzystywanym w handlu detalicznym i nie tylko.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://metal-system.biz.pl/prestiz-firmy-wzrasta-wirtualna-centrala
http://www.biznesmamy.pl/viewtopic.php?f=42&t=2604&p=59490#p59490
http://kobitki.phorum.pl/viewtopic.php?p=71661#71661
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6999913&start=0

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s